'
Powrót do Wydarzeń
10 marca '16

Wykład Cecilii Blasque

cecilia

Serdecznie zapraszamy na wykład Cecilii Blasquez Albarrán, nauczycielki Diamentowej Drogi z Meksyku.

Czwartek, 10 marca:
Godz. 19.00 – wspólna kolacja
Godz. 20.00 – wykład Buddyjskie ośrodki Diamentowej Drogi i ich funkcjonowanie. Znaczenie sangi i przyjaciół na ścieżce

Wykłady odbędą się w naszym ośrodku przy ul Ruskiej 47/48a.

Zapraszamy!

Cecilia Blasquez Albarrán
Cecilia urodziła się w Meksyku w 1970 roku. Pierwszy kontakt z buddyzmem miała w wieku 19 lat w Domu Tybetu w Meksyku. Od tego momentu rozpoczęła praktykę medytacyjną. W 1991 spotkała tam swoich przyszłych nauczycieli – Lamę Ole i Hannah Nydahl i zaczęła praktykować buddyzm Diamentowej Drogi.
W 1996 pojechała z Lamą Ole i Hannah w podróż po Australii. Będąc już psychologiem, dodatkowo ukończyła w Sydney studia magisterskie z psychologii klinicznej. Przez 3 lata mieszkania tam aktywnie uczestniczyła w życiu tamtejszego ośrodka. Od tego momentu podróżowała dużo z Lamą Ole i Hannah w Australi, Ameryce Łacińskiej, Europie i Stanach Zjednoczonych. Brała aktywny udział w tworzeniu grup medytacyjnych i ośrodków Diamentowej Drogi w Meksyku. Przyczyniła się również do powstania ośrodka Diamentowej Drogi w Metepec.
Cecilia pracuje jako psycholog kliniczny. Jest też zaangażowana w pomoc dla bezdomnych zwierząt. Fascynuje się malarstwem i jest fanką motocykli. Obecnie mieszka z mężem w niewielkiej miejscowości Lerma, niedaleko miasta Meksyk.

Sugerowana darowizna na pokrycie kosztów wizyty nauczyciela: 10zł za wykład