'
Powrót do Wydarzeń
01 listopada '16

Pokazy filmu „Hannah. Nieznana historia buddyzmu” w kinie Nowe Horyzonty

Zapraszamy na pokazy filmu „Hannah. Nieznana historia buddyzmu” w kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
Film wchodzi właśnie na ekrany kin studyjnych w Polsce po premierowych pokazach w Warszawie i w Krakowie.

Film będzie pokazywany w dniach 31.10 – 17.11.2016

Godziny seansów i bilety na stronie kina:
http://www.kinonh.pl/film.do?id=12901

Oficjalny trailer na stronie filmu: http://www.hannahthefilm.com/?lang=pl

„Hannah. Nieznana historia buddyzmu” – nagradzany na wielu prestiżowych festiwalach film dokumentalny Marty György-Kessler i Adama Penny’ego opowiada niezwykłą historię Hannah Nydahl – Dunki, która wraz z mężem Ole Nydahlem, przeniosła buddyzm tybetański na Zachód. Film, który zawiera wiele polskich wątków, będzie można obejrzeć od 31 października we Wrocławiu w kinie Nowe Horyzonty.

Film był prezentowany na Film Maker’s Festival w Londynie w 2016 roku (nagroda za Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny), Vancouver International Film Festival 2015, DocsDF Mexico 2015, Indian Cine Film Festival (nagroda za Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny), Mumbai 2015 oraz w podczas Arpa International Film Festival w Los Angeles w 2014 roku – projekcja odbyła się w słynnym Teatrze Egipskim, otrzymał tam nagrodę publiczności za Najlepszy Film Dokumentalny.

O FILMIE:
„Hannah. Nieznana historia buddyzmu” to niezwykła i pełna przygód filmowa podróż, której bohaterką jest Hannah Nydahl – dzięki niej buddyzm tybetański stał się znany na Zachodzie.
Sercem tej opowieści jest przepiękna historia miłosna, która rozpoczyna się w hippisowskich czasach, w Kopenhadze, w latach 60. XX w. i prowadzi do Kathmandu, gdzie Hannah i jej mąż Ole zostali pierwszymi, pochodzącymi z Zachodu, uczniami Jego Świątobliwości XVI Karmapy.
Król Joginów i pierwszy świadomie reinkarnowany lama Tybetu
na zawsze odmienił ich życie. Na jego prośbę młodzi Duńczycy zaczęli nieść mądrość nauk i metod buddyjskich za Zachód. Przez ponad trzy dekady podróżowali po całym świecie, spotykając się z ludźmi z różnych krajów i środowisk. Ich droga wiodła przez niespokojny, stale zmieniający się świat, od Europy do Ameryki Północnej – oglądali upadek komunizmu w Europie Wschodniej i Rosji, w Ameryce Południowej zostali porwani przez partyzantów.
Dokument pokazuje, że buddyjski ideał wolności we wszystkich jej formach jest dziś bardziej istotny niż kiedykolwiek, oraz że nie wszystko, co tybetańskie powinno być uważane za święte.

plakat